Vishay P11S1V0FLSY00502KL
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 50V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Newark
Datasheet14 페이지16년 전
Datasheet14 페이지17년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-29.72%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2024-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Potentiometer, Cermet, 0.1W, 5000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER CERMET 5 KOHMS 1 TURN NO LUG POWER 0.5W CERMET LINEAR 95 SERIES
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER CERMET RES 5 KOHMS 1 TURN 10% 1W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
설명
VISHAY P11S1V0FLSY00502KL Rotary Potentiometer, Cermet, 5 kohm, 500 mW,10%, P11S Series, 1 Turns, Logarithmic
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (36.1 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
Potentiometer 5kOhm logarithmic ±10%
5K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À150ppm/¡æ 36.1mm*12.5mm*18mm
P11S 1 V 0 FL S Y00 5K 10% L e3
POTENTIOMETER, 5K LOG; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer ;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 5K LOG; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; External Depth:11.1mm; External Length / Height:13mm; External Width:12.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistance:5kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Temperature Coeff. +:150ppm/°C