Vishay P10XXAI103KB30
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지6년 전
Farnell
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 10 Percent Tolerance 1W Max
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics82PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
설명
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (25.2 X 6.9 X 9.7mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
P10 Series 10 kOhm ±10 % Panel Mount Single-Turn Potentiometer
10K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À150ppm/¡æ , 25.2mm*6.9mm*9.7mm
POT 10K OHM 1/2W CERMET LINEAR
POT, ROTARY, 10K, 3MM, 10%; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Product Range: P10 Series; Potentiometer Mounting: Panel; Shaft Diameter: 3mm; No