Vishay NTHS0805N01N5002JE
NTHS Series 0805 50 kOhm ±5 % 3964 K Surface Mount NTC Thermistor
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Factory Futures
Newark
Future Electronics
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.34%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4108K Plastic T/R
THERMISTOR NTC 47KOHM 3960K 0805 / NTC Thermistor 47k 0805 (2012 Metric)
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 3% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3960K -4.5 to -4 T/R Automotive
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=47kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%
설명
NTC THERMISTOR 50K OHM 5% 0805 / Thermistor NTC 50K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3974K -4.5 to -4 T/R Automotive
热敏电阻, NTC 热敏电阻, 50K, SMD, 0805;
NTC Thermistor, 50000ohm, Surface Mount
3% 0805 , 2.01mm*1.25mm*1.45mm
NTC THERMISTOR, 50K, SMD, 0805; Zero Pow; NTC THERMISTOR, 50K, SMD, 0805; Zero Power Resistance at 25°C: 50kohm; Product Range: NTHS Series; Thermistor Mounting: SMD; Beta Value (K): 3974K; Thermistor Case Style: 0805 ^2012 M