Vishay NTCS0603E3103JMT
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCS Series, 3610 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
IHS
Datasheet3 페이지4년 전
Datasheet7 페이지13년 전
Upverter
Newark
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.96%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
TraceParts
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-07-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
PanasonicERTJ1VG103FA
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3435K T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3434K Paper T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3434K Paper T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3934K Paper T/R
PanasonicERT-J1VR103J
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
PanasonicERT-J1VG103JA
NTC Thermistor, 10kohm, 3435K, 0603 [1608 Metric], SMD, Wraparound, -40°C to 125°C, ERTJ Series
설명
Thermistor NTC 10KOhm 5% 2-Pin 0603 Paper T/R
NTC Thermistors; VISHAY; NTCS0603E3103JMT; 10 kOhm; 5 %; 0603; 1.6 mm
10KOHMS 0603 NTC THERMISTOR, 8S, 1.6 X 0.8 X 0.8MM
THERMISTOR NTC 10KOHM 3610K 0603
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3610K -4 to -3.5 T/R Automotive / NTC THERMISTOR 10K OHM 5% 0603
THERMISTOR, 10K, 5%, SMD, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Beta Value (K):3610K; Thermistor Case Style:0603; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C