Vishay NFR25H0006809JR500
Res Metal Film 68Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet9 페이지17년 전
Datasheet10 페이지13년 전
Datasheet10 페이지13년 전
Datasheet10 페이지9년 전
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
+35.89%
관련 부품
Stackpole ElectronicsRNF12JTD68R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-68R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 68Ohm 1W 5% Axial T/R
TE Connectivity / AMP5-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-50JB-52-68R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 68Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;METAL FILM;RES 68 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C