Vishay MCT06030C1101FP500
Res Thin Film 0603 1.1K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Upverter
Newark
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.22%
공급망
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRT0603FRE071K1L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 1.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.11W, 1000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE071KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603FRE071K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 1.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3EKF1101V
Res Thick Film 0603 1.1K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
MCT - Professional FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 1.1kOhm 0.125W 1/8W
RES, 1K1, 1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.1kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)