Vishay IHLP2525AHER3R3M01
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 3.25A 60.1mOhm DCR 2525 T/R
IHS
Datasheet6 페이지8년 전
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-14.20%
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 3.5A 0.0743Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 3.9A 0.061Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 3.4A 0.058Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Iron 3.3A 48mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 3.8A 0.0663Ohm DCR T/R
설명
Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 3.25A 2525 T/R
Avnet Japan
IHLP2525AH-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,3.3 UH +/-20%
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2525
IHLP Series 2525 3.3 uH 20% 3.25A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):3.25A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):10A; Product Range:IHLP-2525AH-01 Series; DC Resistance Max:0.0601ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:6.86mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 3.3UH, 10A, 20%; Inductance:3.3µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0601ohm; DC Current Rating:3.25A; Inductor Case Style:2525AH; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:3.25A; External Depth:6.47mm; External Length / Height:1.8mm; External Width:6.86mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:56.2mohm; Saturation Current Ic:10A