Vishay HLW05A2Z240R0JF
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 240ohm, 35.4965V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
AvnetHLW05A2Z240R0JF01
3d
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet3 페이지16년 전
Datasheet3 페이지13년 전
Datasheet3 페이지13년 전
Datasheet3 페이지14년 전
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-07-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2016-03-25
LTD Date2016-09-30
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 240ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 250ohm, 35.3553V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 220ohm, 33.166V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623730-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 220Ohm, 5% +/-Tol, -200, 200Ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE11220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 220ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR5220RJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 220ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RESISTOR, WIREWOUND, 240OHM, 5.25W, 5%; Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5.25W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Filter Terminals:Axial Leaded; Body Material:Ceramic ;RoHS Compliant: No