Vishay CW00527K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 27000ohm, 367.423V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지8년 전
Newark
element14 APAC
New Yorker Electronics
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-68.33%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 25000ohm, 353.5534V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623784-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 27000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 27000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 27KOHMS +/-5% 6.5W +/-30PPM/DEGC
Res Wirewound 27K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
RESISTOR, 5W, 27K; Resistance:27kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Series:CW; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Package / Case:Axial