Vishay CRCW251212R0FKEG
Res Thick Film 2512 12 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
3개월간의 트렌드:
+154%
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2512FK-0712RL
Res Thick Film 2512 12 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-0712R1L
RC Series 2512 1 W 12.1 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2512FK-0711RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 11ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
설명
1W Thick Film Resistors 500V ±1% ±100ppm/℃ 12Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 12ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 12 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 12Ohm ±100ppm/C
SMD Resistor 2512 12Ω ±1% 1W ±100ppm/℃
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes