Vishay CRCW120668R0FKEAHP
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet10 페이지10년 전
Newark
element14 APAC
HQonline
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+14.26%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ8ENF68R0V
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0768RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0768RL
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-1368RL
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Avnet Japan
CRCW-HP Series 1206 68 Ohm ±1% 0.75 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 1206 68 OHM 1% 1/2W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.75W 3/4W 68Ohm ±100ppm/C
RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 1206 / 68 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RESISTOR;THICK FILM;68 OHMS;0.5 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
SMD Resistor 1206 68Ω ±1% 3/4 W ±100ppm/℃
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 750 / Body Length mm = 3.1 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206