Vishay CRCW120656K0FKEAHP
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지8년 전
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet6 페이지11년 전
Datasheet6 페이지16년 전
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.07%
심벌풋프린트
SnapEDA
공급망
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ8ENF5602V
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0756KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0756KL
PanasonicERJP08F5602V
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-U08F5602V
SMD Chip Resistor, 1206 [3216 Metric], 56 kohm, 200 V, Thick Film, 250 mW
설명
Avnet Japan
CRCW-HP FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56kOhm 0.75W 3/4W
HIGH POWER THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTOR;THICK FILM;56 KILOHMS;0.5 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
SMD Resistor 1206 56KΩ ±1% 3/4 W ±100ppm/℃