Vishay CRCW12061K20FKEAHP
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 1.2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet10 페이지10년 전
Newark
HQonline
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+9.31%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1201V
Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P08F1201V
Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K2L
Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-S08F1201V
Yageo GroupAC1206FR-071K2L
Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW-HP FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.2kOhm 0.75W 3/4W
CRCW-HP Series 1206 1.2 kOhm ±1% 0.75 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES HP THKFLM 1206 1.2K OHM 1% 1/2W 100PPM/ C SMD
RESISTOR;THICK FILM;1.2 KILOHMS;0.5 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
Res, Aec-Q200, 1K2, 1%, 0.75W, 1206; Resistance:1.2Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12061K20FKEAHP.