Vishay CRCW0402150RFKEDHP
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet10 페이지10년 전
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ2RKF1500X
Resistor Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.1W (1/10W) ±100ppm/C Molded Surface Mount Automotive
PanasonicERJ-2RKF1400X
Res Thick Film 0402 140 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 162 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
CRCW Series 0402 0.2 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0402 150 OHM 1% 1/5W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 150Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;150 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 150 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402
RES, 150R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 150ohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device