Vishay CMF6549R900FKEB
Fixed Resistor, Metal Film, 1.5W, 49.9ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 49.9ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD49R9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 49.9ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 49.9ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 49.9Ohms 1.5W
RES METAL FILM 49.9 OHM 3/4W +/-1% AXIAL
Resistance:49.9ohm; Product Range:CMF Series; Power Rating:1.5W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes