Vishay CMF507K5000FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 7500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet5 페이지5년 전
Datasheet5 페이지10년 전
Newark
New Yorker Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-25.85%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 7.5kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 7150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 7500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 7150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD7K50
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-7K5
설명
Res Metal Film 7.5K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole T/R
Avnet Japan
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 7.5kOhms 0.25W 1/4W
RESISTOR;METAL FILM;RES 7.5 KILOHMS;PWR-RTG 0.1 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 7.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
METAL FILM RESISTOR, 7.5 KOHM, 250 MW, 1
RESISTOR, METAL FILM, 7.5 KOHM, 250 MW, ± 1%; Resistance:7.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes