Vishay BZM55B4V7-TR3
Zener Diode, single, Two Terminal, 4.7V V(Z), 2%, melf-1.9 |Vishay BZM55B4V7-TR3
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지7년 전
Future Electronics
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-53.28%
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.7V V(Z), 6.38%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 3.3V 6% 90Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Zener Diode Single 4.3V 7% 90Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
설명
BZM55 Series 4.7 V 500 mW ±2 % 600 Ohm Surface Mount Zener Diode - MicroMELF
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
500nA 4.7V 600¦¸ 500mW MICRO-MELF 2mm