Vishay BFC237520473
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet28 페이지10년 전
Newark
element14 APAC
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+199%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECW-H12473JV
Cap Film 0.047uF 1250V PP 5% (23 X 11.5 X 20.5mm) Radial 20mm 105°C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76QN24704030J
설명
Radial AC and Pulse Polypropylene Film Capacitor Lacquered FILM CAPACITOR
Cap Film 0.047uF 1000V PP 5% (30 X 7 X 20mm) Radial 27.5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
MKP375 Series 47 nF ±5% 400 VAC/1000 VDC Radial Polypropylene Film Capacitor
CAP, FILM, 0.047UF, 5%, 1KV, RADIAL; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:(Not Applicable);;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.047UF, 1000V; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Climatic Category:55/100/56; External Depth:6mm; External Length / Height:19mm; External Width:30mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:400V; Voltage Rating VDC:1000V