Vishay BFC237363154
Cap Film 0.15uF 630V PET 10%( 17.5 X 8.5 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Loose
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Newark
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2001-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECQ-E6154KF
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154KB
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cornell DubilierDME2P15K-F
Cap Film 0.15uF 250V PET 10%( 10.3 X 6 X 10.8mm) Radial 7.5mm 125C
Film Capacitor, Polyester, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
설명
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR MKT373 250V 0.15muF ±10% 0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
CAPACITOR, 0.15UF, 630V; Product Range:VISHAY - MKT373 Series; Capacitance:0.15µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.15UF, 630V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.15µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:630V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; Approval Category:IEC 60384-3; Climatic Category:55/105/56; External Depth:15mm; External Length / Height:17.5mm; External Width:8.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:30000Mohm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:4.0mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Termination Type:Through Hole; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:250V; Voltage Rating VDC:630V