Vishay BFC237051272
MKT370 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm ±10% 2700pF 220V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet18 페이지3년 전
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-72.17%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-12-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0027uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E10272KF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E10272KF
Yageo GroupR82EC1270AA50K
Cap Film 0.0027uF 100V PET 10% Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E12272KF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E12272KF
PanasonicECQ-U2A272ML
ECQ-UL FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.591Lx0.197W 15.00mmx5.00mm ±20% 2700pF 275V
FILM CAP MKT BOX 0.0027 F 5% 63VDC LS 5MM
설명
CAP FILM 2700PF 10% 400VDC RAD / 2700 pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
CAPACITOR POLYESTER 2700PF, 400V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.0027µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400VDC; Series:MKT370; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes