Vishay 594D127X96R3C2T
594D Series 120 uF ±10% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet20 페이지4년 전
Datasheet7 페이지13년 전
Datasheet5 페이지16년 전
Datasheet5 페이지17년 전
Datasheet7 페이지13년 전
Datasheet6 페이지15년 전
Datasheet21 페이지11년 전
Farnell
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2001-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
594D Series 120 uF ±20% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Cap Tant Solid 120uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 120uF 6.3V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) Pad SMD 0.19 Ohm 125C T/R
Panasonic6TPE120MAZB
Panasonic 6TPE120MAZB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Cap Tant Solid 120uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
설명
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 120uF, Surface Mount, 2813
CAPACITOR TANT, 120UF 6.3V, 0.085 OHM, 0.1, SMD
Cap 120uF 6.3VDC 10% 7.1 X 3.2 X 2.5mm SMD T/R
CAPACITOR TANTALUM SMT 594D 6.3V 120UF
CT-0021-0 CAP,SMD,C,TANT,120UF,6.3V,10%
CAP TANTALUM 120UF 6.3V 10% SMD
CAPACITOR, TANTALUM, 6.3V, 120UF; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Effective Series Resistance:0.085ohm; Series:594D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:Low ESR; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:7.1mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:3.2mm; Leakage Current:6.3µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD