Vishay BZX84B15-HE3-08
Diode Zener Single 15V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
가격 및 재고
Datasheet8 페이지7년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
Stock
35,882
Authorized Distributors
1
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
15 V
15 V
15 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
관련 부품
Diode Zener Single 16V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 18V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
설명
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 50nA @ 10.5V 300mW 15V 30Ohm
Zener Diode, 15V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot232%, 15V, 0.35W |Vishay BZX84B15-HE3-08