Vishay WSL2816R0200FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.02ohm, 0.2V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2816
공급망
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 4527 0.02 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJB1CFR02U
Res Thick Film 1020 0.02 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity2176057-8
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.02 Ohm 1% 2W ±600ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-C1CFR02U
Res Thick Film 1020 0.02 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTLR3A20WR020FTDG
Current Sense Resistors - SMD TLR 2512 2.0W R020 1% 75PPM 4K RL
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.02ohm, 0.2V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2816.021%EKE3
RES 0.02 OHM 1% 2W 2816
WSL-2816 .02 1% EK e3