Vishay WSL2512R0440FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.044ohm, 0.2098V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ8CWFR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8BWFR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8CWFR043V
Res Thick Film 1206 0.043 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2010 0.04 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 1206 40m Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityTLM3ADR047FTE
Res Current Sense Metal Foil 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0441%B43
RES 0.044 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .044 1% B43