Vishay WSL2010R0910FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.091ohm, 0.3017V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6BWFR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73N2BR091FTDF
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-8BWFR091V
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity2176049-7
Res Thick Film 0402 0.091 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-B2CFR091V
Res Thick Film 0612 0.091 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73N3AR091FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.091ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 2512
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.0911%EAE3
RES 0.091 OHM 1% 1W 2010