Vishay WSL2010R0750FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.075ohm, 0.1936V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
Newark
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-L1DUF75MU
Res Thick Film 2010 0.075 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.075ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0751%EKE3
Current Sense Resistor, 0.075 Ohm, 500Mw, 1%; Resistance:0.075Ohm; Product Range:Wsl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Strip Rohs Compliant: Yes |Vishay WSL2010R0750FEK