Vishay WSL2010R0670FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.067ohm, 0.183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.067ohm, 0.1294V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-6BWFR068V
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB3CFR068V
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.068ohm, 0.1649V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0671%EAE3
RES 0.067 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .067 1% EA e3