Vishay WSL2010R0340FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.034ohm, 0.1304V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 0805 0.034 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6BWFR033V
Res Thick Film 0805 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWFR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-L12KF33MU
Res Thick Film 1812 0.033 Ohm 1% 0.5W ±300ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Metal Strip 0805 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.033 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0341%EKE3
RES 0.034 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .034 1% EK e3