Vishay WSL20102L500FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0025ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 275ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Zero Ohm Resistor, Jumper, MELF 0207 [6123 Metric], Thin Film, 1 W, 5 A, Surface Mount Device
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Metal Strip, 75 A, Surface Mount Device
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0056ohm, 0.0529V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ1GN0R00C
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0201 [0603 Metric], Thick Film, 50 mW, 500 mA, Surface Mount Device
Yageo GroupRC0603JR-070RL
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0ohm, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0201FR-070RL
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.0025 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.0025 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .0025 1% R86