Vishay WSL1206R0230FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.023ohm, 0.0758V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 1206 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ8CWFR022V
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8CWFR024V
Res Thick Film 1206 24m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJ-8CWFR025V
Res Thick Film 1206 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
250mW Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 22mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity4-1625826-4
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.022ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.023 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.023 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .023 1% EA e3