Vishay WSL1206R0110FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.011ohm, 0.0524V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE ConnectivityTL2BR01F
Res Metal Foil 1206 0.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityTL2BR01F
Yageo GroupRL1206FR-7W0R01L
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R01L
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.012 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.011 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
RES 0.011 OHM 1% 1/4W 1206
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.011ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes