Vishay WSL1206R0100JBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
Datasheet3 페이지17년 전
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ8CWJR010V
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR011V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 11 MILI OHM, 5%
PanasonicERJ-8BWJR010V
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR010JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Res 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206JR-070R01L
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.01 OHMS,5% TOLERANCE, TIN-LEAD, BULK
RES 0.01 OHM 5% 1/4W 1206
WSL-1206 .01 5% B43