Vishay WSL0805R0890FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.089ohm, 0.1055V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
데이터시트 및 문서
공급망
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0805 0.082 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-B3CFR082V
Res Thick Film 0805 0.082 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Current Sense Thick Film 0508 0.091 Ohm 1% 1/2W ±150ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6BWFR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP3-2176155-6
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.082 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Paper T/R
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.089 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.089 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .089 1% EA e3