Vishay WSL0603R0190FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.019ohm, 0.0436V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Introduction Date2009-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.018ohm, 0.0849V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.019 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.019 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .019 1% EA e3