United Chemi-Con APXH100ARA151MH70G
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.035 Ohm 2800mA 1000h 125C T/R
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Datasheet2 페이지15년 전
United Chemi-Con
Newark
Electro Sonic
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Panasonic10SVQP150M
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.035 Ohm 810mA 1000h 125C T/R
United Chemi-ConAPXA100ARA151MH70G
Cap Aluminum Polymer 150uF 10V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.027 Ohm 2800mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXC100ARA151MH70G
Cap Aluminum Polymer 150uF 10V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.02 Ohm 3160mA 1000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.025 Ohm 3000mA 2000h 105C T/R
KYOCERA AVXPCS1A151MCL9GS
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.03 Ohm 2600mA 5000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXPCG1A151MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 150uF 10VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.025 Ohm 2500mA 2000h 105C Automotive T/R
설명
CAPACITOR POLYESTER ALUMINUM ELECTROLYTIC 150UF 20%, 10V
PXH Series Ø 8 x 6.7 mm 10 V 150 uF Conductive Polymer Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
CAPACITOR POLY ALUM ELEC 150UF 20%, 10V; Capacitance:150µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; ESR:0.035ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 125°C; Height:6.7mm; Diameter:8mm
Capacitor Polyester Aluminum Electrolytic 150Uf 20%, 10V; Capacitance:150Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case / Package:radial Can - Smd; Esr:0.035Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 85°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes