Triad Magnetics FP120-100
Power Transformer 2000Vrms Dual Prim. Dual Sec. 230V/115V Prim. 120V/60V Sec. Through Hole
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Datasheet1 페이지0년 전
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.58%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
TRANSFORMER, POWER, TOROIDAL, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 60/120VAC
60V(Parallel),120V(Series) 100mA,200mA Dual 12VA 115V,230V Dual 63.5mm*50.8mm*26.97mm
Power Transformer 2000Vrms 12VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Power Transformers PC Mount, 12VA 120V CT@0.1A Series
Power Xfmr 120.0Vct@0.100A Ul/Cul Flat Pack Pcb Mount/Fp120-100 Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FP120-100