Texas Instruments TL750M05QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Technical Drawing2 페이지9년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Datasheet23 페이지11년 전
Datasheet19 페이지14년 전
Technical Drawing2 페이지17년 전
Augswan
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.37%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Texas InstrumentsTL750M05CKVURG3
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
Texas InstrumentsTL750M12QKVURQ1
Texas InstrumentsTL750M12CKVURG3
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
설명
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 2.39mm
LDO Regulator Pos 5V 0.75A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-3
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 600mV 2.52mm 750mA -40C~125C