Texas Instruments LM4040D20IDBZTG4 .
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23 -40 to 85
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Technical Drawing2 페이지9년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Datasheet56 페이지11년 전
Datasheet56 페이지11년 전
Datasheet2 페이지19년 전
Technical Drawing2 페이지21년 전
Farnell
Newark
iiiC
Mouser
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
Texas InstrumentsLM4040DIM3X-2.0/NOPB
100-ppm/°C precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23
Texas InstrumentsLM4040DEM3-2.0
Texas InstrumentsLM4040D25IDBZT
Diodes Inc.LM4040D25FTA
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) 2006 voltage reference device 73muA 2.5V 35muVrms 150ppm/C
Diodes Inc.ZR40401F25TA
EAR99 ZR404 Tape & Reel (TR) 1998 voltage reference device 60muA 2.5V 45muVrms -40C~85C TA
Diodes Inc.LM4040C25FTA
Voltage Reference, Precision Micropower, Shunt - Fixed, 2.5V, SOT-23-3, LM4040 Series
설명
V-Ref Precision 2.048V 15mA Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
VOLTAGE REF, SHUNT, 2.048V, SOT-23-3; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:LM4040 Series; Reference Voltage:2.048V; Initial Accuracy:1%; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of RoHS Compliant: Yes
VOLTAGE REF, SHUNT, 2.048V, SOT-23-3; Type de référence: Shunt - Fixe; Gamme de produit: Série LM4040; Tension de référence: 2.048V; Exactitude initiale: 1%; Coefficient de température: ± 20ppm/°C; Type de boîtier CI référenc
IC, SM, VOLT REF, 2.048V, 1%; Topology:Shunt; Reference Voltage:2.048V; Temperature Coefficient:150ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Base Number:4040; IC Generic Number:4040; Logic Function Number:4040; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SOT-23; Reference Voltage & Age Tolerance:1%; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance:1%; Voltage Regulator Type:Fixed