TE Connectivity T9AS5D12-18
Power Relay 18VDC 20(NO)A/10(NC)A SPDT (( 32.51mm 27.43mm 20.4mm)) Through Hole
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Master Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.10%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
TE Connectivity / AMP3-1419104-4
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount Automotive
Power Relay 15VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
TE ConnectivityT9AS5D22-24
Power Relay 24VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
TE Connectivity1419137-2
Electromechanical Relay SPDT 20(NO)/10(NC)A 24VDC 576Ohm Through Hole
설명
18V AgCdO 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 0.056A (Coil), 18VDC (Coil), 1000mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, SPDT, 240VAC, 28VDC, 30A; Contact Configuration: SPDT; Coil Voltage: 18VDC; Contact Current: 20A; Product Range: T9A Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC 17M3067
POWER RELAY, SPDT, 18VDC, 20A, PC BOARD;; POWER RELAY, SPDT, 18VDC, 20A, PC BOARD; Relay Type:Power; Coil Voltage VDC Nom:18V; Contact Current Max:20A; Contact Voltage AC Nom:240V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:324ohm; Contact Configuration:SPDT; No. of Poles:1
Special Order: T9AS5D12-18 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D12-18 | Internal Number: 3-1393210-4 | Alias Number: T9A-S5D12-18 | TE Connectivity | Potter & Brumfield