TE Connectivity T9AS5D12-12
Power/Signal Relay, 1 Form C, Spdt, Momentary, 0.083A (Coil), 12Vdc (Coil), 1000Mw (Coil), 20A
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Farnell
Upverter
TE Connectivity
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityT90S5D12-12
Relay; 20 A (Contact); 12 VDC (Input); PCB; PC Board; 1 Form C, SPDT; 155 Ohms
Electromechanical Relay 12VDC 180Ohm 25A SPDT(12x11.4x10.3)mm SMD Automotive Relay Automotive
Electromechanical Relay SPDT 35A 12VDC 180Ohm Through Hole
Power Relay 12VDC 35A SPDT(15.5x12.1x13.7)mm THT Automotive
PanasonicACNM5112SAX
Relays 12VDC 225Ohm 30(NO)/15(NC)A SPDT(15.5x14.8x15.1)mm SMD Middle Load Relay Automotive
Schneider ElectricW9AS5D22-12
General Purpose Relays SPDT MINATURE 12V
설명
General Purpose Relay, T9A Series, Power, Non Latching, SPDT, 12 VDC, 30 A
Electromechanical Relay 12VDC 144Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51x27.43x20.4)mm THT Industrial Relay
AgCdO 12V 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
Relay, Spdt, 240Vac, 28Vdc, 30A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240Vac; Relay Terminals:Solder; Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity T9AS5D12-12
T9AS5D12-12 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D12-12 | Internal Number: 3-1393210-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield