TE Connectivity RQ73C2A7K5BTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 7500ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet6 페이지5년 전
Electro Sonic
TE Connectivity
Future Electronics
Sager Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Res Precision Thin Film 0805 7.5k Ohm 0.1% 1/5W ±10ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
RES, 7K5, 0.1%, 0.2W, 0805, THIN FILM
Res, 7K5, 0.1%, 0.2W, 0805, Thin Film; Resistance:7.5Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision, Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity RQ73C2A7K5BTD
RQ 0805 7K5 0.1% 10PPM 5K RL Resistance Value: 7.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 7.5K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RQ73C2A7K5BTD | Internal Number: 7-2176380-9 | TE Connectivity | Holsworthy