TE Connectivity RP73PF1J187RBTDF
Res Thin Film 0603 187 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet10 페이지8년 전
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
PanasonicERA-3AEB1870V
Res Thin Film 0603 187 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07187RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 187Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B187RE1
Res Thin Film 0603 187 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 187ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 187 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C SMD Automotive Medical T/R
TE ConnectivityRP73PF1J200RBTDF
Res Thin Film 0603 200 Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 187ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 187 Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
RESISTOR, 0603, 0.17W, 187R, 0.1%, 25PPM; Resistance:187ohm; Power Rating:166mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; Resistor Mounting:SMD
RP 1J 0.166W 187R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 187 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 187 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1J187RBTDF | Internal Number: 4-2176087-3 | TE Connectivity | Holsworthy