TE Connectivity RP73PF1E143KBTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 143000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet10 페이지8년 전
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
공급망
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Res Thin Film 0402 143K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy Pad SMD Medical T/R
Res, 143K, 0.1%, 0.1W, 0402, Thin Film; Resistance:143Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity RP73PF1E143KBTD
RP 1E 0.1W 143K 0.1% 25PPM 5K RL Resistance Value: 143K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 143K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E143KBTD | Internal Number: 2176308-4 | TE Connectivity | Holsworthy