TE Connectivity RP73D1J36K5BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet10 페이지8년 전
공급망
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3APB393V
Res Thin Film 0603 39K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3APB333V
Res Thin Film 0603 33K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3APB363V
Res Thin Film 0603 36K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRP73D1J37K4BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 37400ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73D1J38K3BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 38300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
Res Thin Film 0603 36.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 36.5kOhm 100mW
Surface Mount Thin Film Resistor, Rp73 Series, 36.5 Kohm, 100 Mw, - 0.1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity RP73D1J36K5BTDG
RES, 36K5, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 36.5kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015); External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 0.4mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 100V; Resistor Mounting: Surface Mount Device