TE Connectivity ROX1SJ120K
Through Hole Resistor, Rox Series, 120 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지1년 전
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet16 페이지18년 전
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityROX3SJ120K
Through Hole Resistor, Rox Series, 120 Kohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity / AMP1625890-7
Through Hole Resistor, Rox Series, 120 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityCFR16J120K
Res Carbon Film 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -700ppm/C to 0ppm/C AXL Ammo
Stackpole ElectronicsCF14JT120K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 120kOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF12JT120K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 120kOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCF14JT110K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 110kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 120000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625890-7
TE ConnectivityROX3SJ120K
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 120000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 130000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J120K
설명
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 120000Ohm, 350V, 5% +/-Tol, -350, 350Ppm/Cel, Through Hole
Axial FIXED RESISTOR ROX Neohm 0.138Diax0.394L 3.50mmx10.00mm 1W 120kOhm ±350ppm/C
RESISTOR, METAL OXIDE, RES 120 KILOHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%, AXIAL
Res Metal Oxide 120K Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 120K, 5%, 1W, AXIAL, METAL OXIDE; Resistance: 120kohm; Product Range: ROX Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Available until stocks are exhausted
1W SM M/OX 5% 120K Resistance Value: 120K Ω Element Type: Metal Oxide Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 1 W Through-Hole Resistor | 120K Ω Metal Oxide Film Power Resistor 5 % | Part Number: ROX1SJ120K | Internal Number: 1-1625885-5 | Alias Number: ROX1SJ120KJIT | TE Connectivity | NEOHM