TE Connectivity PRBSA1-16F-BB0HW
Switch Rocker ON OFF SPST QuickConnectCurved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycles
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지1년 전
Datasheet4 페이지1년 전
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet4 페이지2년 전
Datasheet62 페이지21년 전
TE Connectivity
Sager Electronics
Master Electronics
Burklin Elektronik
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE Connectivity / AMP1571091-2
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
TE Connectivity1634202-2
Rocker Switch, Spst, 10A, 250V, Panel Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity 1634202-2
TE ConnectivityPRASA1-16F-BB000
Switch Rocker ON OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycle Tray
SWITCH, ROCKER, SPST, 15A, 125VAC, BLACK; Switch Operation:On-Off; Contact Configuration:SPST;
C&K ComponentsD102J12S215PQA
Switch Rocker ON None OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 4A 250VAC 30VDC Medical Bulk
설명
Switch Rocker ON None OFF SPST Faston Rocker 16A 250VAC >100000Cycle
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, 2 PCB Hole Cnt, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
SWITCH ROCKER SPST 16A BLACK PNL
Rocker Switch SPST On-off Latched
Special Order: PRBSA1-16F-BB0HW=POWER ROCKER Switch Type: High Power Mounting Type: Panel Indicator/Imprint Legend: On-Off Panel Cutout Size: .545 x 1.086 in Panel Cutout Size: 13.8 x 27.6 mm High Power Panel On-Off .545 x 1.086" | Rocker Switch | Part Number: PRBSA1-16F-BB0HW | Internal Number: 1571091-9 | TE Connectivity