TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
JRH Electronics
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
Switch Push Button ON-(OFF) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS
PB SWITCH, SPST, 0.4A, 32V, WIRE LEADED
SWITCH PUSH SPST-NC 125MA 125V
Sub-Miniature Pushbutton Switches
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB7B2RS5M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329362-8 | TE Connectivity | ALCOSWITCH