TE Connectivity PB6B2FM6M1CAL00Y500
Standard PB6 Green Panel Mount Front Pushbutton Switch 125mA AC 200mA DC 125V -30C~85C
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Datasheet5 페이지1년 전
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded; Product Range:Pb6 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Actuator/Cap Colour:Green; Ip Rating:Ip68 Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM6M1CAL00Y500
PN OFF/ON FC GRE M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM6M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329386-4 | TE Connectivity | ALCOSWITCH