TE Connectivity PB6B2FM6M1CAL00S500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Datasheet5 페이지1년 전
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded.; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Contact Configuration:Spst-No; Product Range:Pb6 Series; Switch Terminals:Wire Leaded; Ip Rating:Ip68; Contact Current Max:400Ma; Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM6M1CAL00S500
PB OFF/ON FC GRE M1 TERM IP68 500MM L Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM6M1CAL00S500 | Internal Number: 2329384-4 | TE Connectivity | ALCOSWITCH