TE Connectivity PB6B2FM5M1CAL06Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
IHS
Datasheet4 페이지1년 전
Introduction Date2018-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Sw, Spst, 0.4A, 32V, Grn, Wire Leaded; Product Range:Pb6 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Actuator/Cap Colour:Yellow; Ip Rating:Ip68 Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM5M1CAL06Y500